2020 Yılında sizlere sunduğum "Haftanın Resmi" resimlerimden bir kısmı...


2020 yılında, Mart itibariyle her hafta (Belki bir-iki hafta hariç) "Haftanın Resmi" başlığında sunduğum, kendi koleksiyonumdaki yaptığım yağlı boya çalışmalarımı bu defa topluca yılın özeti gibi tekrar takdim ettim.


Mükerrer olabilir, unutulanlar olabilir ama sonuç itibariyle aşağıdaki resimlerimi beğenilerinize bıraktım.


Ben sadece hobilerimden biri olarak tuval üzerine yağlı boya tablo çalışmaları yapıyorum. Tablolarımı bugüne kadar hiç sergilemedim. Tablolarım satılık da değil. Onları satmayı hiç düşünmedim. Bir kısmını (çok az miktardadır) çok yakınlarıma armağan ettim.


Resimlerimi yaparken; stres atmayı, dinlenmeyi ve mutlu olmayı hedefliyorum. Bu bakımdan resimlerimin hepsi kendi hayal ürünlerimdir. Örneğin bazı İstanbul manzaraları görürsünüz. Evet orası İstanbul'dur, ama bana İstanbul'un neresi diye sormayın. Size oranın İstanbul olduğu hissini verebilmişsem bu beni mutlu eder.


İlkokuldan beri resim çalışıyorum. Dönemin usta ressamlarından ışıklar içinde istirahat etsin, Hamit beyin atölyesinde bizzat kendisinden dersler aldım. Şimdi bakıyorum; en azından 55 yıl olmuş. Yani, tam 55+ yıldır resim yapmaya çalışıyorum. Ressam değilim, sadece resim yapmaya çalışıyorum.


Tuval üzerine yağlı boya çalışmalarımın yanı sıra karakalem portre çalışmalarım ve suluboya resimlerim de var. Belki ileride onları da sizlerle paylaşırım.


Takip edenler fark ederler; bazı resimlerimde ressam Bob Ross' un fırça darbelerinden esinlenmeler de var. TRT2 kanalında uzun yıllar, halâ da, takip ettim, ediyorum ve her programından halâ bir şeyler öğreniyorum. Işıklar içinde uyusun.


Dediğim gibi, resimlerimi linklerime bırakmamda hiç bir ticarî amacım yok. Sizlerin baktığınızı da biliyorum. Beklentim, bazı bağlantılarımın yaptığı gibi; eğer beğenirseniz bunu beğeni tıklamasıyla da olsa bana bildirmeniz. Bu beni mutlu eder.


Herkese bol resimli, bol sanatla dolu, sağlıklı ve mutlu bir yıl dilerim...


18 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Artık ülkemizde yaşayan herkes biliyor ki; 17 Mart 2022 Perşembe günü TCMB, PPK toplantısı kararlarını saat 14:00’te açıklayacak. Bu kararlar içinde de en fazla ilgi çekeni tabii ki politika faiz oran

CDS Credit Default Swap Türkiye’nin CDS primi bugün 700’ler mertebesine kadar çıkış yaptı, 5 yıllık Türkiye CDS primi de 677 düzeyinde. Bu değerler çok yüksek değerler. CDS Primi 300’lere kadar bir de