GS ve Yeni Başkanımız
Galatasaray Spor Kulübü 38.ci Başkanı 19 Haziran 2021 Cumartesi günü, Lisenin Tevfik Fikret Salonunda yapılan oldukça çekişmeli bir yarışın sonunda seçildi.


Son derece centilmence geçen seçim öncesi ve seçim süreçlerinde, tam Galatasaray’ımıza yakışan örnek olgunlukta bir dönemin neticesinde bildiğiniz gibi Sayın Burak ELMAS yeni başkanımız olarak görevi devraldı.


ELMAS’a oy verenler ve tanıyanlar zaten onu biliyorlardır.


Ben, yakından tanımayanlar için yazdım. Bu yazım içinde son kez ona doğal hitabımda yazacağım, sonra başkanlığı süresi boyunca Sn. Başkan olarak devam edeceğim.


Burak’ı yaklaşık ve ailesini yaklaşık 1992 yılından beri oldukça yakından tanırım. Babası Sezgin ELMAS, her zaman ağabeyim, yakın dostum, bir süre için patronum da olmuştur.


O dönemde Burak herhalde 18 yaşında idi. St. Georg Avusturya Lisesinden mezun olmuştu. Okul dışı tüm zamanını iş yerinde değerlendiren, yatırımcı ailenin bir ferdi olmaktan çok sıradan bir çalışan gibi, müthiş bir saygı ve ilgiyle çalışırdı.


Daha sonraki yıllarda Denver Üniversitesi’nde eğitimini tamamladı ve ülkemize döndü. Sonra bildiğiniz gibi, son derece başarılı işler yaptı, ulusal ve uluslararası platformlarda üst düzey yöneticilik pozisyonlarında bulundu.


Bu konular zaten CV’sinde var.


Esas söylemek istediğim;


O yıllarda 4-5 yaşlarında olan, fiziksel olarak da Burak’a benzeyen oğlumun karakter yapısı bağlamında Burak abisi gibi olmasını hep istemişimdir. Bunu hem kendisine hem de ELMAS ailesine sohbetlerimizde söylemişimdir.


Nitekim bu dileğim olmuştur. Bu iki genç; son derece düzgün, güvenilir, saygı ve sevgi dolu, çok iyi eğitimli ve başarılı, aile bağları kuvvetli insanlar olarak toplumumuzun kazançlarıdır.


Şimdi bana göre Galatasaray’ımız, son derece emin ellerde, geçmişte Galatasaray için çok çalışan, doğuştan Galatasaraylı, yeni bir başkanın yönetiminde.


Hem Burak’a hem de GS SK’müze hayırlı olsun.


Sevgili Burak,


Artık telefonda radyodan maç yayını yapmak, galiba Moskova idi, GS maçına davul taşımak gibi eğlenceli işleri birlikte yapamayacağız ama birlikte çok şey başaracağız.


Sayın Başkan,


Kolaylıklar dilerim, sevgi ve selamlarımla.


Hasan R. ARDIÇ

İstanbul, Haziran'21, 20


5 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Artık ülkemizde yaşayan herkes biliyor ki; 17 Mart 2022 Perşembe günü TCMB, PPK toplantısı kararlarını saat 14:00’te açıklayacak. Bu kararlar içinde de en fazla ilgi çekeni tabii ki politika faiz oran

CDS Credit Default Swap Türkiye’nin CDS primi bugün 700’ler mertebesine kadar çıkış yaptı, 5 yıllık Türkiye CDS primi de 677 düzeyinde. Bu değerler çok yüksek değerler. CDS Primi 300’lere kadar bir de