top of page

Haftanın Resmi


Ülkemde her gün yazı yazsanız, konu sıkıntısı çekmezsiniz. Bırakın konu bulamamayı, gündeme yetişmeye çalışır, var olan konular arasında seçim yapma zorunluluğu bile hissedersiniz.


Ancak benim hedefim her gün yazmak, herşeyi yazmak değil. Mesleğim gereği ekonomi yazmak, değerlendirmeler yapmak, öngörülerde bulunmak ilk tercihim. Takip eden tercihim de uzun yıllar her köşesinde çalıştığım perakende, FMCG ve turizm sektörlerinde, AVM yatırım ve yönetimindeki bilgi ve deneyimlerimi paylaşmak.


Tüm bilgi ve deneyimlerimi, yakın geçmişte kısa süreli yaptığım gibi, genç meslekdaşlarımız, gençler ve sektör çalışanlarımızla paylaşmak, onlara aktarmak, bunu yaparken birşeyler daha öğrenmek, istiyorum.


Buna başlamak için de üniversitelerin yeniden açılmasını, yaz dönemi sezonal durgunluğunun okula dönüşle beraber hareketlenmesini beklemek gerekiyor. Ben, ekrandan eğitimin çağdaş bir gereklilik ve teknolojik bir gelişme olduğunu tabii ki kabul ve takdir ediyorum.


Ancak, genç meslekdaşlarım, genç öğrenciler ve arkadaşlarımızla bire bir, birlikte bir eğitimin, gerçek canlı bir eğitimin tarafında olma tercihinde bulunuyorum. Bu nedenle yeni sezon eğitim çalışmalarımın programını bu şekilde yapıyorum.


Umarım ve dilerim; yeni normal kontrollü yaşamımızda buna kısa zamanda olanak bulur ve hep beraber başarılı oluruz.


Haftanın resmine gelince; yine 90'lı yılların sonunda kontrplak üzerine yağlı boya olarak çalıştığım bir resmimi sunuyorum. Mavi kullanmanın zorluğuna karşılık biraz iddia taşıyan bu çalışmam, koleksiyonumdaki sevdiğim resimlerimden biridir.


Sağlıklı ve mutlu bir hafta sonu dilerim...

24 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Artık ülkemizde yaşayan herkes biliyor ki; 17 Mart 2022 Perşembe günü TCMB, PPK toplantısı kararlarını saat 14:00’te açıklayacak. Bu kararlar içinde de en fazla ilgi çekeni tabii ki politika faiz oran

CDS Credit Default Swap Türkiye’nin CDS primi bugün 700’ler mertebesine kadar çıkış yaptı, 5 yıllık Türkiye CDS primi de 677 düzeyinde. Bu değerler çok yüksek değerler. CDS Primi 300’lere kadar bir de

Yazı: Blog2_Post
bottom of page